Jdi na obsah Jdi na menu

Štěňata/Puppies

 ObrazekEnglish version 

Nabídka  Plánujeme  Zdraví a péče
Nabídka


2012

Vrh N - všechna štěňata jsou zadaná a brzy budou odcházet do svých domovů...

dscn7372.jpg

 naty1.jpg

 

img_3690.jpg

 

 

Více o vrhu zde

 dscf1130.jpg

  začaly jezdit návštěvy

 dscf1153.jpg

 

 více fotografií najdete ve Fotoalbu - Vrh N

Vrh M (LR) - aktuální vrh - poslední černá fenečka čeká na svého páníčka !

 

dscf0917.jpg

   

Vrh N (GR) - očekáváme již brzy - na konci května

 Katynka se chystá na porod, již méně žere a vyhlíží místo, kam by umístila narozená miminka....

katy-14-dni-pred-porodem.jpg


 fenka-sedivka-.jpg

  Štěňátkům je 5 týdnů a byla podruhé odčervena, za týden už budeme tetovat

  lrbohemiaangel.jpg

tlapicky.png

2011

Poslední vrh - Vrh L - více zde  / Litter L - more info
Nemáme již žádná štěňátka

Podívejte se na video1, video2, video3,
video 4 

live-time-love.jpg

mnam.jpg

 
 
 

21.9.2011- štěňátka jsou očkovaná a čipovaná

27.8.2011 - Už máme 3 týdny a začínají za námi jezdit první návštěvy

luna_hneda2.jpg

 

25.8.2011 -  Štěňátka se mají výborně, začínají papkat z mističky mlíčko s tvarohem a banánem, jogurty aj. 

 

 
  

13.8.2011 - Štěňátka jsou na světě už 1 týden a mají se k světu. Celkově se jedná o vyrovnaný vrh, všechna miminka jsou vitální, pěkně papkají, zkrátka dělají nám radost. Nové fotky najdete ve Fotoalbu.

 fial.pes.jpg

kos2.jpg

 

10.8.2011 - Tak máme za sebou s Bafinkou první 3 dny od porodu. Bafinka si vede skvěle, štěňátka opouští jen na dobu  nezbytně nutnou k vyvenčení a k nakrmení a hned upaluje zpět. Krmí, čistí, olizuje, masíruje, uklízí, zkrátka je to pečlivá a svědomitá mamina. Samozřejmě je to fuška se 12 dětmi, hlavně mlíčko nemůže stačit pro tak velkou rodinu, tak jsme si pozvali z přízně fenku Rhodéského Ridgebacka, která právě prodělávala falešnou březost, a ta pomalu začíná štěňátka přikrmovat. Zpočátku moc nechápe, kde k dětičkám přišla, postupně se zdá, že to půjde....vše je na dobré cestě.

 p1140687.jpg

 

kos6.jpg

Více fotografií najdete ve Fotoalbu - vrh L

 

6.8.2011 se narodilo v naší CHS 12 čokoládových štěňátek LR, 5 kluků a 7 holek. Pro Bafinku to byl velký záběr, ale vše dobře dopadlo a všichni jsou zcela v pořádku.

 p1010159.jpg

  

Obrazek

Nahoru

 Vrh L -

čokoládová štěňátka labradorského retrívra po naší feně Caly "Buffy" z Choče a importovaném čokoládovém psovi Chablais Sable Blue Caramelo !Předpokládaný odběr začátkem října 2011.

Štěňátka zlatého retrívra od feny Extra Gentle Kiss "Katy" plánujeme na jaro 2012 

 

 Obrazek

Zdraví a péče

Důležité - prosím čtěte!

Proč štěňátko s Průkazem původu, když ho nemíníte  vystavovat ani uchovnit?

♦ Průkaz původu vám nezajistí, že právě z toho vašeho štěňátka vyroste šampion krásy, i když jeho rodiče třeba šampiony jsou. Zajistí ale to, že z něj vyroste skutečně zlatý nebo labradorský retrívr, tedy to plemeno, které jste si přáli a se znaky, které se příliš neodchylují od standardu. A jestliže se časem rozhodnete, že s ním přece jen navštívíte nějakou výstavu, nic tomu nebude bránit, ovšem bez tohoto dokladu to v žádném případě nepůjde. Dalším podstatným důvodem je zdravotní hledisko. Zatímco u "nepapíráka" nevíte prakticky nic o zdravotním stavu jeho rodičů,natož předků, předkové štěněte s PP byli po několik generací pod veterinárním dohledem, jejich klouby byly rentgenovány a vyšetřovány na častou nemoc velkých plemen - dysplazii. Mezi chovné jedince byli zkrátka vybráni a zařazeni pouze zdraví pejskové. Vaše štěňátko tedy bude mít po svých předcích všechny předpoklady, aby jeho zdravotní stav byl dobrý a nebyl zatížen dědičnými chorobami. Často  je důvodem, proč si nový majitel vybere štěně bez PP jeho nižší cena, přičemž si neuvědomuje, že léčení nemocného pejska ho bude možná stát v budoucnu mnohem víc peněz než by vydal za kvalitního pejska s PP, o starostech s léčením nemluvě...  Lidé, kteří produkují tzv. bezpapíráky, často chovají na jedincích, kteří z nějakého důvodu nemohli být zařazeni do chovu, tj. nejsou k chovu vhodní. Tito lidé tedy vědomě či nevědomě množí jedince, kteří mají nějakou vadu, ať již zdravotní nebo povahovou.

Socializace

♦ Štěňátka jsou u nás umístěna po celou dobu v domě, kde jsou pod celodenním dohledem a péčí od narození až do svého odchodu z domova. Jakmile začnou vylézat z porodní bedny a pokud to počasí dovolí, chodí na zahradu a tam se seznamují s okolním světem. Velmi brzy si zvykají na psí a lidskou smečku.  V 7 až 8 týdnech odcházejí do svých nových domovů. V této době jsou štěňátka již dobře socializována, několikrát odčervena, očkována, tetována, a už téměř čistotná. Majitelé od nás dostávají kupní smlouvu, průkaz původu a očkovací průkaz. I po odchodu do nového domova zůstáváme s majiteli v kontaktu. Začínajícím chovatelům nabízíme pomoc a rady při výchově a výcviku, ochotně poskytneme v případě potřeby pro štěňátko i krátkodobé ubytování. Výstavní aj. úspěchy i fotky publikujeme na našich webových stránkách. 

Kontakt

♦ Naše chovná stanice neprodává štěňata přes internet, aniž bychom poznali budoucí majitele. Žádáme proto zájemce, aby veškerá interview probíhala osobně a nebo po telefonu, první kontakt je možné učinit i e-mailovou poštou, kde uveďte své jméno, odkud pocházíte a za jakým účelem si štěňátko pořizujete. Upřednostňujeme osobní setkání, abychom budoucí majitele mohli poznat a aby i oni mohli poznat naši stanici a místo, kde jsou štěňátka odchovávána. V případě zájmu o štěně z chovné stanice Bohemia Angel nás prosím kontaktujte ohledně veškerých detailů. Neprodáváme do kotce !
Děkujeme za pochopení.

Co sledujeme a na co klademe důraz? 

♦ Váha štěňat je monitorována po narození každý den, později každý týden, abychom zajistili, že všechna štěňata se vyvíjejí stejným tempem
♦ Štěňata jsou odčervována vždy ve stáří 2, 4 a 8 týdnů.
♦ Ve věku 6 týdnů máme snahu štěňata poprvé fotografovat ve výstavních postojích (ne vždy se podaří)
♦ Od věku 4 týdnů průběžně sledujeme vývoj jejich povah
♦ Štěňátka od nás odcházejí do svých nových domovů mezi 7. a 9. týdnem věku
♦ S majiteli našich štěňátek zůstáváme v kontaktu po celý jejich budoucí život

Štěňata od nás odcházejí s balíčkem na cestu, který zahrnuje:

♦ Průkaz původu, kupní smlouvu a mezinárodní očkovací průkaz
♦ Sáček se štěněcími granulkami
♦ Malý dáreček
♦ Instrukce jak štěně krmit v prvních dnech a měsících a jak o ně pečovat
♦ Štěňata jsou v této době již 1x očkována a 2 - 3x odčervena a tetována

Nahoru